KONST / Litografier / Färglitografi 7495080
*
nr 749 5080
Anders Fogelin
(1933-1982), Sverige
Färglitografi , Anders Fogelin (1933-1982), 1975, HC-upplaga, Köpenhamn, motivets mått: 45 x 50
Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 26 mars 2012
kl 18:56:58
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
26/3 14:44:23
1
100 kr
26/3 16:32:58
2
150 kr
26/3 17:45:44
1
200 kr
26/3 18:22:14
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders fogelin danmark dansk danskt färglitografi grafik hc-upplaga köpenhamn litografi litografier litografiskt blad skandinavien skandinaviskt sverige
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46
-
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56
-
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29
-
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:14
-
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17
*
Anders Fogelin
Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.
nr 749 5080
Anders Fogelin
(1933-1982), Sverige
Färglitografi , Anders Fogelin (1933-1982), 1975, HC-upplaga, Köpenhamn, motivets mått: 45 x 50
Anders Fogelin, född 1933, död 1982, svensk målare.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 500 kr |
Såld: | 250 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 26 mars 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
26/3 14:44:23 | 1 | 100 kr |
26/3 16:32:58 | 2 | 150 kr |
26/3 17:45:44 | 1 | 200 kr |
26/3 18:22:14 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders fogelin danmark dansk danskt färglitografi grafik hc-upplaga köpenhamn litografi litografier litografiskt blad skandinavien skandinaviskt sverige
-
7235 Färglitografi
Elis Åslund (1872-1956), Sverige. Fjällmotiv. Sign..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:46 -
7064 Färglitografi
Jordi Arkö (f. 1951), Sverige. Röde orm. Signerad,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 20:56 -
7293 Färglitografi
Lars Norrman (1915-1979), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:42
-
7229 Färglitografi
Oskar Bergman (1879-1963), Sverige. Sommarskärgård..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:29 -
7220 Färglitografi
Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Kust. Signer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 19:14 -
6070 Färglitografi
Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
20 maj kl 18:17